Wil jij ook een vakantie fotoboek zelf maken? Je kan natuurlijk op de ouderwetse manier een fotoboek maken door een fotoalbum te kopen en foto’s laten afdrukken. Op deze manier kan je er bijvoorbeeld ook vliegtickets, entreebewijzen of buitenlands geld erbij plakken. En je kan het natuurlijk digitaal maken en vervolgens laten drukken. Voor het maken van een digitaal fotoboek hebben we een aantal tips die we in 7 stappen hieronder beschrijven.
Stap 1: Waar ga je het vakantie fotoboek maken?
Er zijn verschillende bedrijven die online software aanbieden waarmee jij een vakantie fotoboek kan maken. Abelli.nl is een van de bekendste en fijnste om mee aan de slag te gaan. Daarnaast is het ook mogelijk om bij de Hema of Kruidvat online een fotoboek te maken en vervolgens kun je de gedrukte versie in de dichtstbijzijnde winkel ophalen. Wanneer je niet creatief bent of geen zin hebt om het zelf te maken zijn er ook verschillende apps en sites waarbij je automatisch een fotoboek kan laten maken, zoals met ReSnap of met Polarsteps wanneer je deze app tijdens je vakantie hebt gebruikt.
Stap 2: Kies het soort fotoboek
Wanneer je hebt gekozen om het ergens zelf te gaan maken, moet je eerst uit de volgende opties kiezen:
- Het formaat
- Liggend, staand of vierkant
- Harde of zachte kaft
- Soort binding
- Soort papier (glad of mat)
Stap 3: Kies uit een manier om het fotoboek te maken
Vervolgens kun je kiezen uit de volgende 3 manieren om het vakantie fotoboek te maken:
- Zelf ontwerpen, het boek is nog helemaal wit en leeg.
- Smart assistent, je hoeft alleen maar de foto’s toe te voegen en er wordt automatisch een fotoboek gemaakt.
- Themaboeken, er zijn verschillende lay out thema’s waar je uit kan kiezen. Je begint dan niet met een witte lay out zoals bij zelf ontwerpen. Er zijn verschillende thema’s voor vakantie beschikbaar.
Stap 4: Kies je ontwerp software
Je kunt ervoor kiezen om de software te installeren op je laptop of pc of dat je het in de online versie maakt. Het voordeel bij online is dat je het dan overal kan openen na inloggen. Bij offline staat het gemaakte boek opgeslagen op je laptop of pc, vooral handig wanneer je met een groot boek bezig bent. Je hoeft het boek bij beide opties niet in een keer te maken. Je kan zelf bepalen hoe lang je hierover wil doen, vergeet alleen niet om tussendoor de laatste versie op te slaan.
Stap 5: Maak een account
Na al deze keuzes moet je een account maken om te kunnen beginnen of inloggen wanneer je er al een account hebt. Nu kan je eindelijk beginnen met het maken van het vakantie fotoboek!
Stap 6: Selecteer foto’s
Maak vooraf al een selectie met foto’s die je wil gebruiken voor je vakantie fotoboek. Meestal maak je op vakantie meerdere foto’s waardoor je thuis de beste foto’s uit kan kiezen. Upload vervolgens alleen de fotoselectie die wilt gebruiken en plak ze op de pagina’s. Je kunt dit doen op volgorde van de vakantie.
Stap 7: Tips voor het afmaken van je vakantie fotoboek:
- Maak het af met teksten erbij.
- Wissel af met meerdere foto’s op 1 pagina en 1 mooie grote foto op een pagina.
- Maak een mooie kaft die eventueel doorloopt met de achterkant van het boek.
- Wanneer je een rondreis hebt gedaan is het leuk om er een routekaart in te stoppen.
Zelf beginnen met het maken van een vakantie fotoboek?
Bekijk hier de meest recente kortingscode van Albelli